Koszyk
Social

Ostatnie posty

Jakie obłożenia stosuje się w okulistyce?

Zastosowanie obłożeń okulistycznych to podstawa zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom podczas przeprowadzanych procedur medycznych. Tego typu wyroby wykorzystuje się w trakcie różnych zabiegów chirurgicznych, w tym operacji zaćmy czy korekty wzroku. Co je cechuje? Zapraszamy do lektury artykułu.

Czym charakteryzują się obłożenia okulistyczne?

Jedną z najważniejszych funkcji obłożeń okulistycznych jest zabezpieczenie pola operacyjnego przed drobnoustrojami. Z tego też powodu są to wyroby sterylne umożliwiające zachowanie najwyższych standardów higieny. Wykonuje się je z materiałów niepylących, wyróżniających się optymalnymi parametrami wytrzymałościowymi. Odporne wobec uszkodzeń mechanicznych oraz rozciągania tworzą skuteczną barierę mikrobiologiczną.

Za istotną właściwość obłożeń okulistycznych należy uznać także optymalny poziom nieprzemakalności. W trakcie wykonywanych zabiegów obłożenia okulistyczne mogą mieć kontakt z płynami ustrojowymi. Dlatego często do ich produkcji wykorzystuje się m.in. hydrofobową włókninę SMS.

Rodzaje obłożeń okulistycznych

W profesjonalnych sklepach, takich jak nasz, można znaleźć wiele rodzajów obłożeń okulistycznych, co pozwala bez trudu dobrać wyrób odpowiedni do przeprowadzanej procedury medycznej. Serwety dostępne są w różnych wymiarach, co więcej, można zdecydować się na zakup całych zestawów. Nie brakuje produktów dodatkowo wzmocnionych, w tym czterowarstwowych z folią chirurgiczną z nacięciem na oko.

Wśród specjalistycznych obłożeń okulistycznych często wybierane są serwety ze zbiornikiem i folią oraz okrągłym otworem. Kieszeń na płyny znacznie ułatwia zachowanie właściwych standardów higieny i kontrolę infekcji. Przezroczyste warstwa przylepna oraz folia cechują się wysokim współczynnikiem MVTR, a więc przenikalności pary wodnej.

Dodano w: Nowości

Zostaw komentarz

Ta strona używa plików cookie, aby zagwarantować jak najlepsze korzystanie z serwisu dla użytkownika.